Domowa siłownia – cechy i zalety orbitreka

Ćwiczenie w domu to świetny pomysł dla ludzi, którzy nie mają czasu na wyjścia na siłownię lub zwyczajnie się tego wstydzą. Istnieją osoby, które mają chęć pozbycia się kilku zbędnych kilogramów lub utrzymania formy, jednak jedynie w trybie indywidualnym w znanym dla siebie środowisku, o dowolnej porze dnia. Jak tego dokonać? Który sprzęt idealnie nadaje się do tego rodzaju aktywności? Czym jest orbitrek? Jakie posiada cechy i funkcje? Jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Orbitrek – idealny sprzęt do domowej siłowni

Wykonywanie regularnego treningu w domu jest to zadanie bardzo ciężkie, szczególnie ze względów motywacyjnych. Jednakże może okazać się dla wielu ludzi jednym rozwiązaniem, które umożliwia uprawianie sportu o dowolnej porze, bez względu na pogodę czy panujące warunki. Odpowiednio dobrany sprzęt sportowy może skutecznie zachęć do ćwiczeń, jak również przynieść widoczne i zadawalające efekty.

Jednym z cenionych i lubianych rozwiązań jest ćwiczenie na orbitreku. Urządzenie to umożliwia wykonanie treningu wydolnościowego, jednocześnie pobudzając do działania wszystkie narządu ludzkiego organizmu. Dzięki temu mechanizmowi nie eksploatuje się nadmiernie stawów, więc jest to sprzęt zarówno dla osób otyłych, którzy walczą z nadwagą, jak również sportowców, którzy chcą zadbać o swoją dotychczasową formę.

Cechy dobrego sprzętu – na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu


Orbitrek to urządzenie, które powinno być przede wszystkim dostosowane do potrzeb oraz możliwości użytkownika. Trening w domu przy pomocy tego sprzętu musi jednocześnie sprawiać radość, jak i przynosić widoczne efekty. Aby tak było mechanizm musi być przede wszystkim stabilny i bezpieczny w użytkowaniu. Ponadto warto, by był niewielki, a jego konstrukcja umożliwiała wygodne przemieszczanie i transportowanie. Dodatkowe funkcje w postaci:

  • regulacji oporu,
  • pomiarów: tętna, ilości spalonych kalorii, przebytego dystansu, czasu ćwiczenia,
  • łączności bluetooth,
  • wyboru trybu treningu,
  • czy zapisu ostatnich osiągnieć – skutecznie poprawią kondycję, jak również zachęcą każdego do regularnego ćwiczenia. 

Wybierając model, który spełni własne oczekiwania warto również zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Są nimi przede wszystkim: wymiary sprzętu, wielkość i waga koła zamachowego, dzięki któremu ruch staje się płynny i rytmiczny, jakość wykonania – w szczególność podstawek na stopy, rączek i uchwytów, waga sprzętu, pobór mocy, producent czy akcesoria dodatkowe.